Kitz - nejlepší lyžařské středisko v Rakousku pro náročné sportovce

Kitz

Úvod do Kitzbühelu jako rakouského lyžařského střediska

Kitzbühel je oblíbené rakouské lyžařské středisko, které láká návštěvníky ze celého světa. Nachází se v Tyrolsku a nabízí širokou škálu sjezdovek pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní dovedností. Mimo sezónu si můžete užít krásné turistické trasy a cyklostezky s výhledem na malebnou krajinu Alp.

K dispozici jsou také různé atrakce a zábavní parky pro dospělé i děti, jako jsou bazény, sauny, kluziště a vodní parky. Kitzbühel je také známý pro svůj kulturální kalendář akcí po celý rok.

Poznejte krásy tohoto rakouského lyžařského střediska a užijte si dokonalou kombinaci sportovních aktivit, přátelských lidí a horských panoramat.

Historie Kitzbühelu a jeho vývoj v lyžařském průmyslu

Kitzbühel je jedno z nejvýznamnějších rakouských lyžařských středisek, které se pyšní bohatou historií a nádherným horským prostředím. Historie Kitzbühelu sahá až do 19. století, kdy se oblast stala populárním místem pro turisty hledající odpočinek v přírodě. Lyžování jako takové se v Kitzbühelu začalo rozvíjet až po druhé světové válce, kdy zde byly postaveny první lyžařské tratě.

Od té doby se Kitzbühel stal symbolem rakouského lyžařského průmyslu a oblíbeným cílem milionů lyžařů každou zimní sezónu. V roce 1964 se zde konaly olympijské hry, což dále pomohlo posunout středisko mezi nejprestižnější evropská lyžařská centra.

Dnes nabízí Kitzbühel mnoho možností pro rekreační i sportovní aktivity v překrásné přírodě Tyrolska. Kromě lyžování lze v okolí najít řadu dalších atrakcí, jako jsou turistické stezky s krásnými výhledy na alpské panoráma, luxusní hotely a wellness centra nebo golfová hřiště. Kitzbühel je tak ideálním místem pro strávení aktivní dovolené v krásné přírodě a s bohatou historií.

Popis lyžařských tratí a dalších aktivit v Kitzbühelu

Pokud hledáte perfektní místo pro zimní dovolenou, Kitzbühel v Rakousku je tou správnou volbou. Toto lyžařské středisko nabízí více než 200 kilometrů sjezdovek, které jsou ideální pro začátečníky a pokročilé lyžaře. V Kitzbühelu se navíc můžete těšit na mnoho dalších aktivit jako jsou běžecké tratě, sáňkařské dráhy a skvělé možnosti pro pěší turistiku. Za každým rohem objevíte krásnou přírodu a malebné horské scenérie, které vás rozhodně nadchnou.

Sjezdovky jsou rozděleny do několika kategorií dle obtížnosti, takže si každý najde svůj vysněný svah. Pro začátečníky jsou vhodné široké a mírné sjezdovky v oblasti Horního Kitzbühelu, zatímco pokročilí lyžaři si užijí adrenalin na náročných černých sjezdovkách v oblasti Hahnenkammu.

Nebýt lyžování, může se ocitnete na běžeckých tratích o celkové délce více než 60 kilometrů. Sáňkařské dráhy jsou také oblíbenou alternativou pro všechny věkové kategorie, a to jak během dne, tak i v noci.

Kitzbühel je navíc centrem spousty kulturních akcí, jako jsou například týdny módy, festivaly hudby či veselice. Po skvělém dni na sjezdovkách si zde můžete užít pohodovou atmosféru v jedné z mnoha restaurací nebo kaváren. Kitzbühel je bezpochyby ideálním místem pro ty, kteří hledají dokonalý mix sportu, přírody a zábavy.

Možnosti ubytování a stravování v Kitzbühelu

V Kitzbühelu nalezneme širokou škálu možností ubytování a stravování. Můžete si vybrat z luxusních hotelů s wellness centry, rodinných penzionů nebo apartmánů přímo na sjezdovce. Pokud hledáte gastronomické zážitky, můžete ochutnat tradiční rakouskou kuchyni v jedné z místních restaurací nebo se zastavit v útulné kavárně na sladký dezert. Pro všechny milovníky après-ski je tu také řada barů a klubů, kde si mohou užít večer plný zábavy. Bez ohledu na vaše preference naleznete v Kitzbühelu ubytování a stravování, které splní vaše očekávání.

Důležité informace pro návštěvníky Kitzbühelu (doprava, skipasy, počasí)

Důležité informace pro návštěvníky Kitzbühelu (doprava, skipasy, počasí)

Plánujete svou návštěvu v lyžařském středisku Kitzbühel a chcete být dobře připraveni? Přinášíme vám důležité informace, které vám pomohou plánovat vaši cestu.

DOPRAVA: Kitzbühel má dobrou dopravní spojenost s ostatními městy Rakouska. Nejbližší letiště je Salzburg Airport, odkud se můžete dostat přímým vlakem nebo autobusem do Kitzbühelu. Pokud jedete autem, můžete použít dálnici A12 a z ní odbočit na silnici B170 směrem do Kitzbühelu.

SKIPASY: Pro lyžování na svazích v Kitzbühelu potřebujete skipas. Ten si můžete zakoupit buď online nebo na pokladnách u lanovek. Existují různé druhy skipasů - od jednodenního až po týdenní - tak si vyberte ten, který vám nejlépe vyhovuje.

POČASÍ: Před samotným lyžováním se určitě podívejte na aktuální předpověď počasí. V Kitzbühelu se může počasí rychle měnit a je důležité být připraven na různé podmínky. Pokud očekáváte sníh, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek teplého oblečení a vhodné vybavení.

Nyní už jste připraveni na svou cestu do Kitzbühelu! Užijte si lyžování v tomto krásném horském středisku!

Zajímavosti a tipy na výlety v okolí Kitzbühelu

Zajímavosti a tipy na výlety v okolí Kitzbühelu

Kitzbühel je sice známé jako jeden z nejlepších lyžařských středisek v Rakousku, ale má také mnoho dalších atrakcí. Pokud jste se rozhodli navštívit tuto malebnou oblast, určitě byste neměli minout následující zajímavosti a tipy na výlety:

1. Hory Hahnenkamm - pokud jste fanoušky lyžování, musíte si zajet na vrchol této kamenné skály, kde se nachází jeden z nejtěžších a nejznámějších závodů Světového poháru.

2. Kitzbüheler Horn - tento kopec je ideálním místem pro letní turistiku nebo cyklistiku. Z vrcholu se nabízí krásný panoramatický výhled na celé údolí.

3. Skanzen Tyrolských farmářů - tato památka zachycuje tradiční venkovský život ve Stodole před více než 500 lety.

4. Město Rattenburg - malé historické městečko s bohatou historií a tradicemi.

5. Ledovcová jeskyně u Hintertuxu - jedna z posledních aktivních ledovcových jeskyní na světě.

Tyto a mnoho dalších zajímavostí se nacházejí v okolí Kitzbühelu. Přijďte si užít do Rakouska romantickou atmosféru horského prostředí a zároveň poznat historii a kulturu této oblasti.

Závěr a doporučení pro návštěvu Kitzbühelu v zimě.

Pokud plánujete návštěvu rakouského lyžařského střediska Kitzbühel v zimě, máme pro vás pár závěrečných tipů a doporučení. Nejprve si ověřte aktuální podmínky na svazích a vyberte si vhodné lyžařské trasy podle vašeho lyžařského umu. Pro milovníky adrenalinu doporučujeme sjezd na slavném Hahnenkammu nebo Streif.

Pro ty, kdo preferují klidnou atmosféru, je vhodné navštívit menší střediska Kitzski nebo Bichlalm. Po celodenním lyžovačce se můžete odpočinout v jednom z mnoha bary nebo restaurací v centru Kitzbühelu. Doporučujeme ochutnat tradiční rakouskou kuchyni, jako je například Wiener Schnitzel nebo Kaiserschmarrn.

Nezapomeňte si také užít noční život ve městě a navštívit některý z klubů či barů. Pokud hledáte trochu relaxace a odpočinku, navštivte wellness centrum Aquarena s bazénem, saunou a masážemi.

Nakonec bychom doporučili ubytování poblíž lyžařských tras, aby bylo vaše lyžařské dobrodružství co nejpříjemnější. Kitzbühel vám nabízí mnoho možností ubytování různých cenových kategorií, ze kterých si jistě vyberete to správné pro vaši návštěvu.

Publikováno: 18. 06. 2023

Kategorie: sport

Autor: Monika Kubišová

Tagy: kitz | rakouské lyžařské středisko