Ostravar Arena: Moderní sportovní hala plná adrenalinu pro všechny sportovní nadšence!

Ostravar Arena

Úvod do Ostravar Areny

Úvod do Ostravar Areny

Ostravar Arena je moderní multifunkční sportovní a kulturní hala nacházející se v Ostravě. Svým prostorem o rozloze více než 18 tisíc metrů čtverečních patří mezi největší arény svého druhu v České republice.

Arena byla postavena pro účely Mistrovství světa v krasobruslení v roce 2017, ale od té doby se stala oblíbeným místem konání mnoha dalších sportovních akcí, koncertů a kulturních festivalů. Ostravar Arena má kapacitu pro více než 10 tisíc diváků a nabízí moderní zázemí, jako jsou např. VIP lože, restaurace nebo fitness centrum.

Pro fanoušky hokeje patří Ostravar Arena ke klíčovým místům sezóny Tipsport extraligy, protože právě zde hraje své domácí zápasy tým HC Verva Ostrava.

Pokud si chcete užít skvělou sportovní atmosféru nebo naopak kulturní program, určitě si nenechte ujít návštěvu této impozantní sportovní haly!

Historie a vznik Ostravar Areny

Historie a vznik Ostravar Areny

Ostravar Arena se nachází v centru města Ostrava a je jednou z nejmodernějších sportovních hal v České republice. Její historie sahá až do roku 1920, kdy byla na jejím místě postavena původní hala, která sloužila jako rychlobruslařská dráha.

V roce 1964 byla tato hala modernizována a rozšířena. Po dalších úpravách byla v roce 1986 přestavěna na víceúčelovou arénu s kapacitou 5 000 diváků. V roce 2014 prošla aréna celkovou rekonstrukcí a modernizací za více než miliardu korun.

Dnes je Ostravar Arena významným sportovním centrem, kde se konají nejen lední hokejové zápasy, ale také například basketbalové utkání, koncerty či kulturní akce. Je to nejen místo, kde soutěží top sportovci, ale také místo setkání fanoušků s legendami hokeje a jiných sportů.

Architektura a design Ostravar Areny

Architektura a design Ostravar Areny – moderní sportovní hala v centru Ostravy

Ostravar Arena je nejen funkcionalistickou stavbou, ale především inovativním sportovním prostorem, který splňuje veškeré nároky moderní doby. Architektura i design areny reflektují dynamiku sportu a zároveň dokážou nabídnout komfort pro diváky i sportovce. Díky čistým liniím, výraznému průčelí a nadčasovému designu se Ostravar Arena stala jednou z nejpopulárnějších sportovních hal na světě.

Technické specifikace Ostravar Areny

Technické specifikace Ostravar Areny

Ostravar Arena je moderní sportovní hala nacházející se v centru Ostravy. V následujícím textu najdete informace o technických specifikacích a vybavení této multifunkční arény.

Plocha haly:

- Celková plocha: 13 000 m²

- Hrací plocha (hokej, basketbal, volejbal): 60 x 30 m

- Počet sedadel: 10 000

Prostory pro sportovce:

- Šatny pro domácí i hostující týmy

- Tréninková hala s rozměry 27 x 18 m a umělou trávou

- Fyzioterapeutické a masérské místnosti

Zázemí pro diváky:

- Restaurace s kapacitou až 400 osob

- Bistro bary na tribunách

- Obchody se suvenýry

Scénické zařízení:

- Hlavní podlahové pódium o rozměrech 20 x 13 m

- Zvedací tribuna pro koncerty s kapacitou až 4 500 sedadel

- Prostor pro tiskové konference a VIP zóna s terasami na střeše arény

Další vybavení:

- Klimatizovaný prostor

- Wi-Fi připojení k internetu zdarma po celém areálu

Ostravar Arena poskytuje prvotřídní zázemí pro sportovní i kulturní akce, koncerty a výstavy. S jejím moderním vybavením a technickými specifikacemi se řadí mezi nejmodernější arény v Evropě.

Využití Ostravar Areny pro sportovní akce

Ostravar Arena v Ostravě může sloužit jako ideální místo pro pořádání různých sportovních akcí. Tato moderní a prostorná hala nabízí perfektní podmínky pro uspořádání nejrůznějších sportovních událostí, jako jsou např. zápasy hokejové extraligy, koncerty, tenisové turnaje atd. Díky svému vybavení a technickým možnostem je Ostravar Arena skvělým místem, kde se mohou potkat nejlepší sportovci z celého světa a diváci si mohou vychutnat jedinečnou atmosféru plnou emocí a napětí.

Využití Ostravar Areny pro kulturní a společenské akce

Ostravar Arena, nejenom sportovní hala! Využijte naše moderní prostory pro kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty, výstavy, divadelní představení či firemní večírky. S kapacitou až 10 000 návštěvníků nabízíme dostatek prostoru pro vaše plány a s týmem profesionálů se postaráme o dokonalou organizaci. Přijďte zažít nezapomenutelné zážitky do Ostravar Areny!

Význam Ostravar Areny pro Ostravu a Moravskoslezský kraj

Ostravar Arena je největší a nejmodernější sportovní arénou v Moravskoslezském kraji. Je to multifunkční zařízení, které slouží nejen pro sportovní akce, ale také pro kulturní a společenské události.

Význam Ostravar Areny pro město Ostrava a celý Moravskoslezský kraj je obrovský. Od doby, kdy byla otevřena v roce 1986, se stala důležitým centrem regionu. Ročně se zde konají desítky sportovních a kulturních akcí, jako jsou hokejová utkání, koncerty populárních umělců či mezinárodní veletrhy.

Aréna také přilákala mnoho turistů do Ostravy a pomohla rozvoji místní ekonomiky. Nejenže poskytuje pracovní místa pro několik set lidí, ale také podporuje rozvoj místního cestovního ruchu.

Celkově řečeno, Ostravar Arena je klíčovým prvkem nejenom ve sportovní sféře regionu, ale i v oblasti kultury a ekonomiky. Je tím správným místem pro všechny ty, kteří hledají skvělou atmosféru během sportovního klání nebo kulturního zážitku.

Budoucnost Ostravar Areny

Budoucnost Ostravar Areny: Modernizace a rozvoj sportovní haly pro nekonečné možnosti využití.

Závěr a doporučení pro návštěvu Ostravar Areny.

Závěr a doporučení pro návštěvu Ostravar Areny

Pokud plánujete navštívit sportovní halu Ostravar Arena, můžeme vám jenom doporučit, abyste si na to udělali čas. Tato moderní arena poskytuje skvělé zázemí pro sportovní události i kulturní akce.

Pokud rádi sledujete hokej, fotbal, basketbal nebo jiné sporty, určitě vás nadchne kvalita prostředí a přátelská atmosféra. Pokud máte rádi koncerty a kulturní akce, také se tu nebudete nudit. Ostravar Arena nabízí velkorysý prostor pro konání takovýchto happeningů.

Co se týče praktických informací, v areálu najdete dostatek parkovišť i možnost stravování. Pro fanoušky týmu HC Verva Ostrava je tu dokonce i speciální fan shop s suvenýry.

Celkově lze říci, že návštěva Ostravar Areny je jednoznačně zážitek na celý život!

Publikováno: 01. 06. 2023

Kategorie: sport a zábava

Autor: Terezie Náchodská

Tagy: ostravar arena | sportovní hala