Proč se vyplatí filtrovat kohoutkovou vodu

Filtrovat kohoutkovou vodu může výrazně zlepšit její chuť a odstranit nežádoucí látky. Díky filtračním konvicím a lahvím můžete mít čistou vodu kdekoli a chránit své zdraví před škodlivými látkami. Podívejte se na všechny výhody filtrování kohoutkové vody.

Kohoutková voda je upravena

Možná vás napadne otázka, proč používat filtrační konvice nebo lahve. Důvodu je celkem prostý. Klasická kohoutková voda je totiž upravována například pomocí chloru. Ten má jasný účel – zlikvidovat viry a bakterie.

Navíc, voda může obsahovat také některé další vedlejší produkty, které nejsou ve vodě úplně žádoucí. Filtrační konvice si tak poradí se vším a vy nemusíte kupovat balenou vodu. Filtrační konvice tak dokáže dodat chutnou vodu, ať už se zrovna nacházíte kdekoli.

Filtrační lahev na výlety

Pokud rádi podnikáte výlety do přírody, pak by se vám mohla hodit také filtrační lahev. Ta dokáže vodu filtrovat bez ohledu na to, kde si ji načepujete. Můžete si tak být jistí, že voda, kterou pijete je čistá a přefiltrovaná.

Filtrační lahve navíc mají optimální velikost, takže se bez problémů vlezou do baťohů a cestovních tašek. Nebudou tak zabírat zbytečně mnoho místa. S sebou si tak můžete vzít vše důležité, ať už se jedná o svačinu, nepromokavé oblečení nebo cokoli dalšího, co se na výletě bude hodit.

Filtry do konvic a lahví

Filtrační konvice a lahve mají v sobě vyměnitelný filtr. Ten se stará o to, aby byla voda přefiltrovaná a chutná. Filtry samozřejmě nemají neomezenou životnost, takže je potřeba je čas od času vyměnit. Lahve a konvice zvládne přefiltrovat okolo 150 litrů vody, je dobré si proto životnost hlídat.

Počet litrů vody se samozřejmě může lišit, a to podle toho, jak znečištěnou vodu přes lahev nebo konvici filtrujete. Čím více znečištěná voda bude, tím méně vody na jednom filtru zvládnete přefiltrovat.

Vždy je vhodné mít doma nebo na cestách filtr navíc, abyste se nepřipravili o chutnou a přefiltrovanou vodu. Filtry se prodávají také zvlášť, takže nemusíte kupovat celou novou konvici nebo lahev, jednoduše dokoupíte pouze filtry.

Publikováno: 05. 11. 2023

Kategorie: zdraví a kondice

Autor: Monika Kubišová