Užijte si letní vodní radovánky na koupališti Kolovraty!

Vítáme vás u článku o koupališti Kolovraty! Toto koupaliště se nachází nedaleko Prahy a je oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi, ale i pro jednotlivce, kteří si potřebují odpočinout od každodenního shonu. Jedním z hlavních lákadel tohoto koupaliště jsou kolovrátky, které zde najdete a které zaručují nejen zábavu, ale i osvěžení v horkém letním dni. Kromě toho nabízí koupaliště Kolovraty možnosti pro sportovní aktivity, jako je například volejbal nebo nohejbal, a samozřejmě i možnost stravování. V tomto článku se dozvíte více o této krásné a užitečné rekreační destinaci, která je ideální pro všechny, kteří hledají příjemné místo pro odpočinek.

Historie koupaliště Kolovraty

Koupaliště Kolovraty se nachází v malebné vesničce nedaleko Prahy a patří mezi nejstarší koupaliště v České republice. Jeho historie sahá až do 30. let minulého století, kdy zde byla postavena první plavecká nádrž.

V roce 1952 pak byly na koupaliště instalovány první kolovrátky, které okamžitě získaly oblibu mezi návštěvníky. Od té doby si koupaliště Kolovraty drží svou jedinečnost a charakteristickou atmosféru díky tomuto netradičnímu prvku.

Během let se koupaliště Kolovraty stalo oblíbeným místem pro letní rekreaci a rodinné výlety. V 80. letech byla plavecká nádrž modernizována a rozšířena, aby vyhovovala stále rostoucímu počtu návštěvníků.

Dnes nabízí koupaliště Kolovraty nejen možnost koupání a slunění, ale také sportovní aktivity, jako je volejbal, nohejbal a ping-pong. K dispozici je také dětské hřiště a posezení s občerstvením.

Historie koupaliště Kolovraty je pevně spojena s kolovraty, které se staly jeho typickým symbolem. Navštivte toto jedinečné místo a užijte si nezapomenutelný letní den plný zábavy a relaxace.

Popis koupaliště a jeho vybavení

Koupaliště Kolovraty je velmi oblíbeným místem pro vodní zábavu a relaxaci v Praze a jeho okolí. Nachází se v příjemném prostředí s velkou travnatou plochou, která je ideální pro odpočinek na slunci. Koupaliště je vybaveno moderními bazény, tobogány a vodními atrakcemi, které uspokojí jak dospělé, tak i děti.

Pro milovníky adrenalinových zážitků jsou k dispozici vodní skluzavky, které patří k největším v České republice. Koupaliště má také plavecký bazén, který je vhodný pro sportovní plavání, a dětský bazén se skluzavkou pro malé koupající se.

Vybavení koupaliště zahrnuje posezení s lehátky, stoly a židlemi, které jsou rozmístěny po celé ploše koupaliště. V letních měsících je k dispozici také stánky s občerstvením, které nabízejí osvěžující nápoje, zmrzlinu, různé druhy jídla a další pochoutky.

Pokud hledáte místo pro vodní zábavu a odpočinek v blízkosti Prahy, koupaliště Kolovraty je ideální volbou. Jeho moderní vybavení splní očekávání každého návštěvníka a příjemné prostředí bude přispívat k celkovému uvolnění a příjemnému zážitku z letního dne.

Sportovní aktivity na koupališti

Koupaliště Kolovraty nabízí skvělé možnosti pro sportovní aktivity. Na této krásné lokalitě můžete nejen relaxovat a užít si sluneční paprsky, ale také se zapojit do různých sportů.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit na koupališti Kolovraty jsou kolovraty. Tyto koloobrátky jsou velmi zábavné a přitahují pozornost nejen malých dětí, ale i dospělých. Koupaliště má k dispozici několik kolovratů různých velikostí, takže si může vybrat každý.

Kromě kolovratů se na koupališti Kolovraty můžete také věnovat dalším sportům. Můžete si zahrát volejbal, nohejbal nebo fotbal na umělém trávníku. Pokud preferujete individuální sporty, můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a proplout se po blízké řece.

Pro ty, kteří chtějí zůstat ve formě, je na koupališti Kolovraty k dispozici i fitness centrum. Zde naleznete různá cvičení i posilovací stroje, takže si každý najde to svoje.

Celkově lze konstatovat, že koupaliště Kolovraty je skvělým místem pro sportovní aktivity. Zároveň však nabízí i další zábavu a relaxaci, takže se zde určitě nebudete nudit. Pokud tedy hledáte místo, kde si užijete letní den plný zábavy a pohybu, koupaliště Kolovraty je jasnou volbou.

Služby a občerstvení na koupališti

Koupaliště Kolovraty je skvělým místem pro letní relaxaci a zábavu s rodinou a přáteli. Kromě osvěžující vody nabízí také širokou škálu služeb a občerstvení, které zaručují dokonalý den strávený u vody.

Pro návštěvníky koupaliště jsou k dispozici pohodlná lehátka a slunečníky, které umožňují trávit nejteplejší dny v pohodlí a stínu. Pro sportovní nadšence jsou připraveny volejbalové kurty, hřiště na plážový fotbal a minigolf. Pro děti je připravený dětský koutek s pískovištěm a skluzavkou, který je ideálním místem pro jejich hrátky a radovánky.

Abyste zůstali v chodu, můžete využít různých občerstvení v okolí koupaliště. Restaurace nabízejí různé druhy jídel a nápojů, jako jsou čerstvé saláty, grilovaná masa a osvěžující koktejly. Pokud máte chuť na něco sladkého, můžete se zastavit u stánku s zmrzlinou a dezerty.

Koupaliště Kolovraty je skvělým místem pro rodinný výlet, relaxaci s přáteli nebo romantickou večeři v páru. Nabízí širokou škálu aktivit, služeb a občerstvení, ze kterých si každý vybere to svoje. Tak proč si neudělat přestávku od každodenního shonu a vyrazit na koupaliště Kolovraty? Určitě to bude den, který si budete pamatovat.

Ceník vstupného a otevírací doba

Koupaliště Kolovraty je oblíbeným místem pro osvěžení a relaxaci v horkých letních dnech. Pro zájemce o návštěvu jsme připravili aktuální informace o cenách vstupného a otevírací době.

Vstupné na koupaliště Kolovraty je rozděleno podle věku návštěvníka. Dospělí nad 18 let zaplatí vstupné 120 Kč, děti od 6 do 18 let a studenti do 26 let 90 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma. Rodiny s více dětmi mohou využít rodinné vstupné za cenu 300 Kč, které umožňuje vstup dvěma dospělým osobám s maximálně třemi dětmi.

Koupaliště Kolovraty má otevřeno denně od 9:00 do 20:00 hodin v průběhu letní sezóny, která trvá od konce června do konce srpna. V případě nepříznivého počasí si vyhrazujeme právo na změny otevírací doby, které budou včas zveřejněny na našich webových stránkách.

Naše koupaliště nabízí kromě koupání v plaveckém bazénu také řadu dalších aktivit pro návštěvníky, jako například skluzavky, plážový volejbal, hřiště pro petanque a stolní tenis. Pro ty, kteří by si chtěli odpočinout od slunce, jsou k dispozici stíny pod stromy.

Rádi vás na našem koupališti uvidíme a těšíme se na vaši návštěvu!

Závěr a doporučení pro návštěvníky

Závěrem bych rád/a podělil/a své doporučení a tipy pro všechny návštěvníky koupaliště Kolovraty. Toto koupaliště je velmi oblíbené mezi místními i turisty a nabízí mnoho zábavy a relaxace pro všechny věkové kategorie.

Důležité je si uvědomit, že koupaliště Kolovraty je velké a každý z bazénů a atrakcí má svá pravidla a omezení. Proto bychom Vám rádi poradili, abyste si předem přečetli pravidla jednotlivých bazénů a atrakcí a dodržovali je.

Pokud byste si rádi užili adrenalinové zážitky, určitě neváhejte vyzkoušet kolovraty. Tyto atrakce jsou skvělým zpestřením a užívají si je zejména děti a mladí lidé. Pokud se však rozhodnete pro kolovraty, pamatujte na to, že je třeba dodržovat bezpečnostní pravidla a pokyny personálu.

Na koupališti Kolovraty je také možné najít různé stánky s občerstvením a obchody s plavkami a doplňky. Pokud si nechcete nosit s sebou velké množství jídla a pití, není to problém, na koupališti je dostatek možností k občerstvení. Pokud však preferujete zdravější stravu, doporučujeme si s sebou vzít doma připravené svačiny a pití.

V neposlední řadě, nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém, ručníky, plavky a další potřeby pro koupání. I když je koupaliště Kolovraty velké, bývá v létě velmi rušno, a tak byste se mohli dostat do nepříjemné situace, kdy nic z toho nemáte.

Doufáme, že Vám naše doporučení a tipy pomohou užít si návštěvu koupaliště Kolovraty ještě více. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Publikováno: 17. 03. 2023

Kategorie: sport a zábava

Autor: Hanka Vondrákova

Tagy: koupaliště kolovraty | koupaliště s kolovraty