Závratné sjezdovky a nekonečná adrenalinová zábava: Svah Zlín - Lyžařský ráj v srdci města!

Svah Zlín

Vítáme vás na stránkách lyžařského areálu Svah Zlín! Jste připraveni zažít nezapomenutelné lyžování a snowboarding uprostřed krásné přírody ve Zlíně? Naše středisko nabízí širokou škálu sjezdovek pro všechny návštěvníky bez ohledu na jejich úroveň ježdění. Přečtěte si další informace o tomto skvělém lyžařském areálu v našem úvodním textu níže.

Historie lyžařského areálu Svah Zlín

Historie lyžařského areálu Svah Zlín

Lyžování ve Zlíně má bohatou historii. Již v roce 1925 zde powstalo první lyžařské oddíly a postupně se rozvíjelo i vybavený lyžařský areál. V roce 1936 bylo otevřeno první lyžařské středisko na Svahu ve Zlíně, které se stalo jedním z nejvýznamnějších v kraji.

Svah Zlín se v průběhu let stal oblíbeným místem nejen pro místní lyžaře, ale také pro návštěvníky z celé České republiky i ze zahraničí. Lyžování na jeho sjezdovkách bylo velmi populární a vedení areálu se snažilo neustále modernizovat a zdokonalovat svou službu.

V roce 1990 převzal areál soukromý majitel, který investoval do jeho rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci. Dnes je Svah Zlín opět moderním a vybaveným lyžařským areálem, který nabízí skvělé podmínky pro každého milovníka zimních sportů.

Poloha a přístupnost

Poloha a přístupnost lyžařského areálu Svah Zlín

Lyžařský areál Svah Zlín se nachází v atraktivní lokalitě v samotném srdci města Zlín. Díky své poloze je velmi dobře dostupný jak z blízkých okolních vesnic, tak i ze vzdálenějších částí Moravy.

Pro návštěvníky z jihu Moravy je nejlepší volbou cesta po dálnici D1 směrem na Ostravu a následné odbočení na silnici E50 směrem na Zlín. Pro ty, kteří přijíždějí z opačného směru, je nejlepší volbou dálnice D1 směrem na Brno a odbočení na silnici E442 směrem na Zlín.

Oblast lyžařského areálu Svah Zlín nabízí i dobré spojení místními autobusovými linkami s ostatními částmi města. V přímém okolí se nachází několik parkovišť, takže si mohou návštěvníc vybrat tu nejbližší možnost k zaparkování svého vozidla.

Díky své vynikající poloze a skvělé dostupnosti je lyžařský areál Svah Zlín ideálním místem pro strávení zimního dne na sjezdovce.

Vybavenost areálu

Vybavenost areálu ve Svahu Zlín je na velmi vysoké úrovni a uspokojí potřeby jak začátečníků, tak i pokročilých lyžařů. K dispozici jsou moderní lanovky, sjezdovky různých náročností a značně kvalitní umělé zasněžování. V areálu najdete také půjčovnu a servis lyžařského vybavení, restauraci s nabídkou teplých jídel a občerstvení, ale i večerní programy pro návštěvníky.

Sjezdovky a lyžařské tratě

Sjezdovky a lyžařské tratě Svahu Zlín - ideální místo pro milovníky zimních sportů!

Lyžařský areál Svah Zlín nabízí návštěvníkům řadu sjezdovek a lyžařských tratí pro všechny úrovně lyžování. Začátečníci si mohou vyzkoušet kratší a méně náročné tratě, zatímco pokročilí lyžaři ocení delší a s různými technickými nástrahami.

Svah Zlín je také vybaven moderním zázemím, jako jsou lanovky, sedačkové vleky nebo snowpark pro freestylové nadšence. Nebudete muset chybět ani restaurace a bary, kde se budete moci občerstvit po celodenním lyžování.

Ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař, Svah Zlín je tou správnou volbou pro vaši zimní dovolenou!

Snowpark a freeride možnosti

Pokud hledáte zábavu a adrenalin na sjezdovkách, Svah Zlín má pro vás připraveno mnoho skvělých možností. Nejlépe si užijete sněhové radovánky na snowparku, kde najdete různé překážky a skoky pro všechny úrovně lyžařských dovedností. Pokud vás láká volný terén, zkuste se vydat na freeride do okolních hor. Svah Zlín nabízí nejen kvalitní sjezdovky, ale i velkou dávku zimního dobrodružství!

Lyžařská škola a půjčovna vybavení

Pokud hledáš nejlepší místo pro lyžování ve Zlíně, tak Svah Zlín je tím pravým místem pro Tebe! Naše lyžařská škola a půjčovna vybavení nabízí prvotřídní služby pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Bez ohledu na to, zda si potřebuješ zapůjčit kompletní výbavu nebo se jen chceš zdokonalit v lyžování, náš tým profesionálních instruktorů se postará o maximální satisfakci při Tvém pobytu na Svahu Zlín. Tak se připoj k nám a užij si skvělý den na svahu!

Après-ski a stravování v areálu

Après-ski a stravování v areálu

Kromě skvělého lyžování nabízí Svah Zlín také bohatou gastronomickou nabídku. Po náročném dni na sjezdovkách si můžete dopřát teplý nápoj a pochutnat si na domácím cukroví v našem baru přímo na svahu. Pro fanoušky rychlého občerstvení jsou k dispozici stánky s párky a dalšími pochoutkami.

Pro ty, kteří se chtějí posilnit pořádným jídlem, je tu restaurace s bohatým výběrem tradiční české kuchyně i mezinárodních specialit. Lahodný guláš, chutné pivo a vyhlášené lokálky jsou naprostou samozřejmostí.

A aby nebylo dostatku, pro večerní zábavu nabízíme možnost posezení u krbu s horkým grogem či koktejlem a slyšet kapely hrající živou hudbu. Všechny tyto prvky dělají zareál Svah Zlín nejen skvělým místem pro lyžovačku, ale i pro celodenní zábavu pro celou rodinu.

Ubytování v okolí

Ubytování v okolí

Pokud hledáte ubytování pro svůj lyžařský pobyt v areálu Svah Zlín, máme pro vás několik skvělých tipů na ubytování v okolí. Zvolit si můžete z nabídky různorodých možností – od luxusních hotelů s plnou penzí a wellness službami, přes pohodlné apartmány a penziony až po bezprostřední stany a chatky.

Vybírat můžete ze širokého spektra cenových kategorií, které uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i náročné sportovce či milovníky romantických pobytů. Navíc jsou k dispozici i ubytovací kapacity ve vedlejších obcích – ať už preferujete atmosféru menší vesnice nebo velkoměsta.

Připravte se tedy na pohodlný a komfortní pobyt při vašem lyžařském dobrodružství na Svahu Zlín!

Další aktivity a atrakce v okolí

Pokud se rozhodnete navštívit lyžařský areál Svah Zlín, nebudete určitě zklamáni. Avšak pokud byste si chtěli rozšířit svůj pobyt v této malebné oblasti, existuje spousta dalších aktivit a atrakcí v okolí.

Jedním z nápadů může být návštěva místního muzea Tomáše Bati, které nabízí fascinující pohled na historii tohoto průmyslnického města. Pro ty, kteří rádi objevují krásy přírody, je ideálním místem pro pěší turistiku Naučná stezka Kotoučem. Zde se můžete těšit na nádherné výhledy na krajinu a odpočinek ve stínu lesa.

Pro fanoušky adrenalinu jsou v okolí k dispozici různé aktivity jako například horolezectví, paragliding nebo sjezd řeky Vsetínkou na kajaku.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, lyžařský areál Svah Zlín a jeho okolí nabídne pestrou škálu zábavy a dobrodružství pro každého.

Závěr: Svah Zlín je skvělým místem pro lyžování a zimní radovánky. S jeho kvalitními sjezdovkami, moderní vleků a přátelskou atmosférou si zde užijete své oblíbené sporty a aktivní volný čas. Navíc svah Zlín nabízí i další atrakce jako snowtubing, snowpark či běžecké tratě. Čeká na vás zábava i odpočinek uprostřed malebné přírody Beskyd.

Publikováno: 31. 07. 2023

Kategorie: sport

Autor: Terezie Náchodská

Tagy: svah zlín | lyžařský areál ve zlíně