Bezpečnost na prvním místě: Jak správně vybrat a používat helmu na koloběžku

Helma Na Koloběžku

Úvod:

Bezpečnost je vždy na prvním místě, a to platí i při jízdě na koloběžce. Proto je důležité si obléknout kvalitní ochrannou helmu, která vám pomůže minimalizovat riziko možného úrazu při pádu. Pokud váháte, zda-li si pořídit helmu, nebo ji už máte a chcete se dozvědět nejnovější informace o tomto tématu, čtěte dál!

1 Význam ochranné helmy na koloběžku

Ochranná helma na koloběžku je nezbytným doplňkem pro každého, kdo se na ní chce bezpečně pohybovat. Bez helmy může i malá nehoda způsobit vážné zranění hlavy či mozku. Proto by měla být nošená vždy, ať už jde o krátkou projížďku nebo dlouhý výlet. Ochranná helma zajistí ochranu při pádu a minimalizuje riziko zranění hlavy. Je tedy důležité vybírat si kvalitní helmu, která splňuje normy a pořídit si ji v dostatečné velikosti pro správné přilnutí ke hlavě. Pokud chcete udržet své zdraví a bezpečnost na maximální úrovni, nezapomeňte na ochrannou helmu při každém výjezdu na koloběžce!

Typy koloběžkových helm

Při výběru vhodné helmy na koloběžku se můžeš setkat s mnoha různými typy. Mezi nejčastější patří klasická helma s pevnou skořepinou, pak helmy s měkkou skořepinou, které jsou lehčí a pohodlnější na nošení. Dalším možným typem jsou také streetové helmy, které mají moderní design a jsou vhodné pro skateboardisty, BMX jezdce a další. Pokud hledáš maximální bezpečnost, zvaž také helmu s vnitřním polstrováním, ochranným štítem nebo reflexními prvky pro zlepšení viditelnosti v noci. Zvol si tu správnou helmu dle svých potřeb a užij si bezpečnou jízdu na koloběžce!

1 Hardshell helmy

Hardshell helmy jsou skvělým způsobem, jak zajistit maximální ochranu při jízdě na koloběžce. Tyto helmy jsou vyrobeny z tvrdého materiálu a výborně chrání hlavu před možnými nárazy. Pokud hledáte kvalitní ochrannou helmu pro jízdu na koloběžce, hardshell helmy jsou tou správnou volbou.

2 In-mold helmy

In-mold helmy jsou moderní a spolehlivé helmy na koloběžku, které vynikají svou lehkostí a komfortem. Jejich konstrukce je založena na spojení vnějšího pláště s vnitřním polystyrenem, což zajišťuje maximální ochranu před úrazy. In-mold technologie také umožňuje vytvoření různých designů a barev, aby si každý mohl vybrat helmu podle svého vkusu. Nechte se ochránit in-mold helmou na koloběžku a užijte si bezpečnou jízdu!

3 Skládací helmy

Pokud hledáte ochranu hlavy při ježdění na koloběžce, máme pro vás skvělé řešení! Nabízíme 3 různé typy skládacích helmí, které se snadno přizpůsobí vaší velikosti hlavy a jsou k dispozici v různých barevných provedeních. Tyto helmy jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální ochranu hlavy při pádu nebo srážce a zároveň jsou pohodlné a snadno přenosné. Nechte si u nás poradit s výběrem správné velikosti a typu helmy pro vaše potřeby. Vaše bezpečnost je pro nás na prvním místě!

Materiály používané při výrobě koloběžkových hel

Ve výrobě koloběžkových helm se používají speciální materiály, které zajišťují maximální bezpečnost při jízdě. Tyto materiály jsou pevné a odolné proti nárazům, ale zároveň lehké a pohodlné pro nošení. Mezi nejčastěji používané materiály patří tvrzený plast, sklolaminát nebo kevlar. Tyto materiály mají vynikající ochranné vlastnosti a dokážou absorbovat energii při nárazu. Důležitým faktorem také je, že tyto materiály jsou snadno formovatelné do ergonomických tvarů, aby helma na koloběžku splňovala požadavky na jakost a pohodlí při nošení.

1 Polystyren

Polystyren je nejčastěji používaný materiál při výrobě ochranných helmiček na koloběžky. Jedná se o lehký a odolný materiál, který dokáže při pádu pohltit energii nárazu a tím chránit hlavu jezdce. Stejně jako u jiných sportovních helmiček, je důležité zkontrolovat, zda má helma certifikaci a zda splňuje bezpečnostní normy. Pokud hledáte spolehlivou helmu na koloběžku, volte ty s polystyrenovou vrstvou, které nabízejí dostatečnou ochranu pro vaši bezpečnost.

2 Polykarbonát

Pokud hledáte spolehlivou ochranu při ježdění na koloběžce, nemusíte hledat dál. Helma na koloběžku z polykarbonátu je pro vás tou správnou volbou. Polykarbonátový materiál poskytuje skvělou odolnost a pevnost, což zajistí maximální bezpečnost vaší hlavy v případě nehody. Díky moderním technologiím výroby helmy jsou navíc velmi lehké a nepřidají vám zbytečnou váhu na hlavu.

3 Kevlar

3 Kevlar - Pokročilá ochrana hlavy

Hledáte dokonalou helmu na koloběžku, která vám poskytne bezpečí a ochranu? S 3 Kevlarovými vrstvami se můžete cítit naprosto spokojeni. Tyto speciální vrstvy jsou navrženy tak, aby vaši hlavu chránily před nárazy a jinými nebezpečnými situacemi.

Díky svému pevnému materiálu je tato helma velmi odolná a dokonale se přizpůsobí obvodu vaší hlavy. Navíc disponuje různými funkčními prvky pro větší pohodlí a bezpečnost při každém vašem výletu na koloběžce.

S 3 Kevlarovými vrstvami nemusíte mít obavy z padání nebo srážek s ostatními jezdci. Zvolte si kvalitní ochrannou helmu pro své bezpečné cestování po městě či krajině!

Jak vybrat správnou velikost helmy

Pokud se chystáte jezdit na koloběžce, zdravotní a bezpečnostní záležitosti by měly být vaší prioritou. A jednou z nejdůležitějších ochranných pomůcek je helma. Ale jak si vybrat správnou velikost helmy?

Prvním krokem je změření obvodu hlavy pomocí měřicího proužku. Ten byste měli aplikovat kolem nejširší části hlavy, asi 2,5 cm nad obočím a uší.

Poté vyberte helmu podle vašeho obvodu hlavy - výrobci helmám přiřazují určité velikosti a ty jsou uvedeny na štítku uvnitř helmy. Je důležité volit správnou velikost, protože příliš malá helma nebude chránit vaši hlavu dostatečně a příliš velká helma může být nestabilní.

Je také důležité zajistit, že helma sedí dobře a pohodlně na hlavě. Měla by být připevněna pomocí popruhů tak, aby sedla pevně na hlavu a nedocházelo ke kývání nebo pohybu.

Pamatujte si, že i když to může být pohodlné nejezdit s helmou, její nošení by mělo být vždy prioritou pro vaši bezpečnost a zdraví. Dobře padnoucí helma vám může ochránit před vážným zraněním hlavy, když byste se mohli dostat do nehody na koloběžce.

1 Měření obvodu hlavy

Měření obvodu hlavy před zakoupením helmy na koloběžku je naprosto zásadní. Pouze správně velká a přesně padnoucí helma může ochránit vaši hlavu při nehodě. Proto nezapomeňte změřit svůj obvod hlavy pomocí metru a vybrat si správnou velikost helmy pro maximální bezpečnost během jízdy na koloběžce.

2 Výběr správné velikosti

Bezpečnost při jízdě na koloběžce je velmi důležitá. Ještě důležitější je správná ochranná helma, kterou si musíte vybrat s ohledem na vaši velikost hlavy. V této části se dozvíte, jak si správně vybrat helmu na koloběžku a co je potřeba při výběru velikosti brát v úvahu.

Péče o helmu

Pokud se chystáte na svou oblíbenou koloběžku, nezapomeňte na správnou ochranu hlavy! Péče o helmu je klíčová pro Vaše bezpečí a pohodlí při jízdě. Zkontrolujte si, zda má Vaše helma správnou velikost a že sedí pevně na hlavě. Dbejte na pravidelnou údržbu - odstraňujte viditelné poškození a zbytečné opotřebení. Vyměňte ji v případě silného nárazu nebo po uplynutí doby používání. Mějte vždy na paměti, že bezpečnost musí být Vaší prioritou!

1 Čištění helmy

Pokud používáte helmu na koloběžku, pravidelné čištění je důležité pro její udržení v dobrém stavu a zajištění maximální ochrany. Následující tipy vám pomohou při čištění vaší helmy:

1. Odstraňte odhelena nebo špínu na vnějším povrchu helmy pomocí měkkého hadříku nebo houbičky a teplé vody s mírným mýdlem.

2. Pro lepší účinek použijte speciální čistič helmy, který je k dispozici v obchodech s cyklistickou výbavou.

3. Před čištěním vyjměte vnitřní polstrování a potahy a umyjte je již teplou vodou s jemným mýdlem.

4. Nikdy nepoužívejte rozpouštědla ani abrazivní materiály, jako jsou drátové kartáče nebo brusné hmoty ke čištění vaší helmy.

5. Po dokončení čištění nechte vaši helmu uschnout na vzduchu při pokojové teplotě, nevystavujte ji přímému slunečnímu svitu ani tepelným zdrojům.

Pamatujte si, že pravidelná údržba vaší helmy zajistí, že bude sloužit dlouho a účinně a ochrání vás při jízdě na koloběžce.

2 Ukládání helmy

Pokud chcete udržet bezpečí na koloběžce, je nutné nosit ochrannou helmu. Ukládání helmy po každé jízdě je zásadní pro její ochranu a prodloužení životnosti. Následující tipy vám pomohou správně uložit vaši helmu:

1) Vysušte helmu - Před uložením důkladně vysušte vnitřek i vnější stranu helmy pomocí čistého hadříku.

2) Uložte na suchém místě - Helmu uschovejte na suchém a stinném místě, kde nebude vystavena přímému slunečnímu svitu.

3) Neukládejte pod zemskou úroveň - Uchovávání helmet pod úrovní země může vést ke zhoršení ventilace a riziku poškození.

Uložení vaší helmy správným způsobem ji bude chránit před poškozením a zajistí, že bude připravena na další jízdu.

Závěr - Ochranná helma na koloběžku je nezbytností pro bezpečné a zdravé ježdění. Bez ní se vystavujete riziku těžkých poranění hlavy, které mohou mít tragické následky. Investování do kvalitní helmy je proto velmi důležité a rozhodně by se nemělo podceňovat. Nezapomeňte, že vaše bezpečí závisí na vás samotných.

Publikováno: 17. 05. 2023

Kategorie: sport a zábava

Autor: Magdaléna Vondráková

Tagy: helma na koloběžku | ochranná helma