Nevěstám krášlící svatební účesy: Inspirujte se novými trendy!

Svatebni Uces

Svatební účes - nevěstina koruna na den plný lásky a slavnosti.

Historie svatebních účesů

Historie svatebních účesů sahá až do dávnověku. V různých kulturách se v průběhu staletí uplatňovaly různé zvyky a tradice týkající se úpravy vlasů nevěsty. Například ve starověkém Řecku nosily nevěsty korunky z květin, které měly symbolizovat čistotu a plodnost. V Evropě středověku byl populární tzv. "rozpuštěný účes", který vyjadřoval svobodu a mladistvost nevěsty.

S rozvojem filmu a módního průmyslu v 20. století se začaly objevovat nové trendy ve svatebních účesech. Ve 30. letech přišly do módy krátké, geometricky tvarované účesy, které vyjadřovaly modernost a emancipaci žen.

Dnes má nevěsta na výběr z široké škály typů svatebních účesů, od elegantního drdolu po romantické kadeře s květinami. Každý typ má svou historii a symboliku, která dodá celkové atmosféře svatby speciální náladu.

Jak vybrat svůj svatební účes

Pokud plánujete svatbu, určitě se zaměřujete na detaily každé části dne. Jeden z nejdůležitějších prvků pro nevěstu je bezesporu výběr správného svatebního účesu. Pokud si stále nejste jistí, jaký styl chcete, existuje několik faktorů, které by vám mohly pomoci rozhodnout.

1. VÝBĚR ŠATŮ: Nejlepší způsob, jak si vybrat účes, je vzít v úvahu styl vašich šatů a celkovou estetiku vaší svatební party. Pokud máte romantické šaty s krajky a tylu, budete chtít elegantní a polorezavý styl účesu. Na druhé straně trendy minimalistické šaty kombinujte se smyslným updo.

2. TVAR OBLIČEJE: Tvar obličeje hraje také velkou roli při výběru správného účesu pro nevěstu. Pokud máte kulatou tvář, mohla by být pro vás ideální asymetrická kreace s delšími bočními kadeřemi pro optické protažení obličeje.

3. STYLOVÉ PŘEDPOTY: Zvažte také stylovou představivost pro svou svatbu. Pokud plánujete nevšední a originální téma, můžete zvolit odvážnější účesy, jako například vychýlené copánky nebo umělecké designy s květinovými doplňky.

Pamatujte si, že hlavním cílem je být sebe sama a cítit se pohodlně ve své kůži. Nyní, když máte několik nápadů na způsoby, jak najít ten správný svatební účes, můžete bezpečně vyrazit do salonu krásy a odkopat svůj den s jistotou.

Nejpopulárnější svatební účesy

Pokud se chystáš na svatbu a stále přemýšlíš, jaký účes by ti nejvíce seděl, můžeš se inspirovat některými z nejoblíbenějších svatebních účesů. Mezi nejpopulárnější patří například romantické kadeře s květinovou výzdobou, elegantní či neformální drdol, vlny do vlasů nebo rozpuštěné vlasy s jemnými pramínky. Tyto účesy jsou ideální pro každou nevěstu bez ohledu na délku jejich vlasů či styl oblečení. Vyzkoušej si některý z těchto trendy účesů a budeš se cítit krásná a sebevědomá v jeden z nejdůležitějších dnů svého života!

1. Klasický drdol

Pokud hledáte elegantní a klasický účes pro svou svatbu, může být drdol ta správná volba. Tento tradiční účes je oblíbený zejména mezi nevěstami, protože vypadá skvěle a vydrží po celý den. Klasický drdol se obvykle skládá z vysokého culíku na vrcholu hlavy, který je pevně upevněný pomocí špendlíků a lakem na vlasy. Krásné ozdoby jako jsou perličky nebo květiny dokážou tento účes dodat tu pravou dávku romantiky. Naše profesionální kadeřnice Vám rády poradí s vytvořením tohoto krásného a elegantního účesu, který Vás udělá nejkrásnější nevěstou na svatebním dni!

2. Polodrdol s květinami

Pokud hledáte elegantní a romantický účes pro svatbu, polodrdol s květinami je skvělou volbou. Tento typ účesu je vhodný pro nevěsty, které chtějí vypadat nádherně a zároveň přirozeně. Kombinace květin a polodrdolu navíc dodá Vašemu celkovému vzhledu šarm a lehkost. Při správném provedení si můžete být jisté, že budete krásná nevěsta na každé fotce i v každém okamžiku Vaší svatební oslavy.

3. Vlny a kadeře

Když si říkáme "svatební účes", pravděpodobně se nám vybaví klasické upravené drdoly a elegantní copánky. Nicméně, v současné době je velmi oblíbeným trendem pro svatební účesy vlny a kadeře. Tyto volnější, neformální a romantické účesy jsou ideálním způsobem, jak dodat lehkost a přirozenost vaší svatební přehlídce.

3. Vlny a kadeře jsou perfektním způsobem, jak doplnit vaše svatební šaty bez toho, aby jste působili jako "přiliš". Tyto účesy mohou být jednoduché nebo komplikované, ale stále budou vypadat elegantně a sofistikovaně. Přidání těchto prvků do vašeho svatebního účesu může přinést pocit uvolnění a odlehčení - což je důležité pro každou nevěstu na jejím velkém dni!

Pokud váháte mezi klasickým stylem nebo moderním vzhledem, 3. Vlny a kadeře jsou dokonalým řešením pro ty, kteří hledají něco mezi tímto spektrem. Kombinujte je s květinovými ozdobami, aby byl váš účes ještě více romantický a krásný.

Nechť jsou vaše svatební vlny a kadeře perfektním doplňkem k vašemu velkému dni!

4. Pletené účesy

Pokud hledáte dokonalý účes pro svůj velký den, může být pletený účes tou správnou volbou. Pletené svatební účesy jsou elegantní a romantické a dodají vaší celkové vizáži kouzelný vzhled. Nezáleží na délce vašich vlasů, pletené účesy jsou vhodné pro jakékoli typy vlasů - od dlouhých až po polodlouhé. Pokud jste fanouškem přirozeného, neformálního stylu, pletenec je možná tím pravým řešením!

Jak si připravit vlasy na svatební den

Pokud se blíží váš svatební den, je pravděpodobně na čase začít přemýšlet o vašem účesu. Zvláště pokud chcete mít dokonalé vlasy. Správné přípravy jsou klíčem k úspěchu, takže zde je několik tipů, jak si připravit vlasy na svatební den:

1) Vyberte si styl, který vám sedne - nevybírejte si jenom podle toho, co se vám líbí na internetu nebo ve svatebním časopise. Nechte si poradit od profesionálů a vyberte si styl, který bude lichotit vaší tváři a šatům.

2) Pečujte o své vlasy - zdravé vlasy jsou základem každého hezkého účesu. Před svatbou snažte se dodržovat správnou stravu a péče o vlasy (např. olejování).

3) Snažte se minimalizovat stres - stress může negativně ovlivňovat vaše vlasy. Pokuste se trochu relaxovat a uvolnit se od plánování svatby.

4) Plánujte dopředu - ideálně byste měli absolvovat zkoušku účesu několik týdnů před svadbou. Takto máte dost času na případné úpravy a změny.

S těmito tipy budete mít jistotu, že vaše vlasy budou v den svatby nejkrásnější.

Svatební účesy pro různé typy vlasů

Hledáte perfektní svatební účes a nevíte, co by se hodilo k vašemu typu vlasů? Nezoufejte! My vám pomůžeme najít ten správný styl pro vás.

Každá nevěsta má jiný typ vlasů a každý styl vyžaduje jinou úpravu. Pokud máte kulatý obličej, mohou se vám hodit vysoké drdoly nebo lehké kadeře od uší dolů. Pro čtvercový obličej zase doporučujeme romantické lokny s vlasy rozpuštěnými na bocích hlavy. Pokud patříte mezi majitelky dlouhých rovných vlasů, zkuste jednoduchý culík s vrstvenou ofinou.

Ať už máte jakýkoli typ vlasů, je důležité si najít styl, který budete milovat a který se bude hodit k vaší osobnosti i ke šatům. S naší pomocí najdete ten správný svatební účes a budete se cítit opravdu krásně!

1. Krátké vlasy

Nevěsta s krátkými vlasy se může trápit, jak vytvořit dokonalý svatební účes. Ale nebojte se! I s krátkými vlasy je možné vytvořit krásný a elegantní svatební účes. Existuje mnoho možností, od jednoduchých kadeřavých vln až po elegantní drdoly. Nezapomeňte na doplňky, jako jsou květiny a tiáry, které mohou dodat vašemu účesu ten správný nádech romantiky. Vyzkoušejte několik různých stylů před velkým dnem, abyste si vybrali ten správný účes pro sebe.

2. Středně dlouhé vlasy

Pro nevěstu s středně dlouhými vlasy jsou k dispozici různé typy svatebních účesů. Pokud preferujete romantický styl, můžete zvolit polodlouhé vlny s elegantním pletením, které budou plynule přecházet do jemného drdolu na zátylku. Pro trochu modernější vzhled lze navrhnout delikátní vousaté drdoly anebo romantické kadeře s bohatými loknami. Nechte se inspirovat a vytvořte si ten správný svatební účes pro vaše středně dlouhé vlasy!

3. Dlouhé vlasy

"3. Dlouhé vlasy: Nádherné možnosti pro svatební účesy nevěsty s dlouhými vlasy."

Jak si vybrat doplňky k svatebnímu účesu

Pokud hledáte inspiraci pro dokonalý svatební účes, nezapomeňte zahrnout také výběr vhodných doplňků. Ty totiž mohou celkový dojem vašeho účesu ještě umocnit a dotvořit dokonalou elegantní atmosféru vaší svatby.

Při výběru doplňků k svatebnímu účesu si nejprve položte otázku, jakou stylizaci preferujete. Pokud si oblíbíte romantický styl s květinovými motivy, pak volba jemných květinových ozdob do vlasů je dobrou volbou. Pro minimalistické nevěsty jsou pak vhodné decentní kamínky či blyštivé ozdoby ve formě gumiček či spon.

Přemýšlejte také nad materiálem vašich doplňků - hodně odolné kovové nebo plastové materiály jsou vhodné zejména na delší slavnosti, kde budete muset vydržet několik hodin bez možnosti opravy make-upu a účesu.

Zkusit můžete také kombinace různých druhů doplňků - od jednoduchých květinových živých květinek po velkolepé klenoty a perlivé šperky. Doplňky tak mohou stát samy o sobě jako dominantní element na vašem svatebním účesu.

Nicméně pozor - udržte si přehled a nezaměřujte se na příliš mnoho kusů najednou. Nápaditý, ale příliš komplikovaný svatební účes totiž snadno přestane působit elegantně. Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo pochybnosti, neváhejte se poradit s profesionálním kaderníkem.

Jak najít správného kadeřníka pro tvůj svatební účes

Připravovat se na svatební den je krásný zážitek, který si nevěsta užívá naplno. Je to ale také náročné období, kdy je třeba vybavit se mnoha detaily, mezi nimiž má významnou pozici volba správného kadeřníka pro tvůj svatební účes. Abychom ti pomohli najít toho pravého profesionála a zabránili případným problémům s účesem v den D, podělíme se s tebou o několik užitečných tipů.

1. Prozkoumej portfolio kadeřníka. Ptej se na fotografie účesů, které v minulosti udělal a zamysli se nad tím, zda odpovídají tvému stylu a vkusu.

2. Konzultuj své požadavky s kadeřníkem. Je důležité být upřímná ohledně toho, co chceš od účesu očekávat. Dbej na to, aby ti kadeřník poradil a společně přišli na ideální řešení.

3. Proveď zkoušku účesu před svatbou. Tento krok ti umožní vidět výsledek již před samotnou svatbou a poskytne ti šanci upravit detaily, které bys chtěla změnit.

4. Zvažuj dlouhodobé partnerství s kadeřníkem. Pokud jsi spokojená s výsledkem, budeš mít nového kadeřníka pro další příležitosti.

Nyní víš, jak najít ten správný kadeřník pro tvůj svatební účes a můžeš se soustředit na další důležité aspekty svého velkého dne.

Závěr: Vyberte si perfektní svatební účes pro vaše velké den!

Publikováno: 30. 06. 2023

Kategorie: krása

Autor: Hanka Vondrákova

Tagy: svatebni uces | typ účesu určeného pro nevěstu