Zazářte na plese v nejkrásnějších šatech sezóny: Nové trendy a inspirace pro plesové šaty!

Plesové Šaty

"Zahalte se do luxusních tkanin a buďte hvězdou večírku - představujeme nejkrásnější plesové šaty pro módní sezonu!"

Historie plesových šatů

Historie plesových šatů sahá až do antického Řecka, kde byly ženy oblékány do dlouhých roušek s pásy kolem pasu. V průběhu středověku se šaty staly záležitostí aristokracie, která si mohla dovolit extravagantní modely ze skvostných materiálů. Během renesance se objevil trend vystavování dekoltů a výrazných barevných kombinací.

S nástupem průmyslové revoluce se začaly vyrábět masivnější množství levnějších šatů, což umožnilo i nižším vrstvám společnosti účastnit se společenských událostí. Ve 20. století se šaty přizpůsobily módním trendům té doby - zdobení kamínky, rozevláté sukně či jednoduchý design.

Dnes jsou plesové šaty chápány jako módní záležitost, kterou si každoročně oblíbí stovky žen. Jednoduchost nebo naopak extravagance, dnešní trendy vs. klasika - každá žena si najde svůj styl a inspiraci v historii plesových šatů.

Nejnovější módní trendy

Pokud hledáte nejnovější módní trendy v oblasti plesových šatů, tak jste na správném místě! Nejnovější trendy zahrnují retro styl, kde se klasické prvky kombinují s moderním designem. Dalším oblíbeným trendem jsou šaty s květinovými motivy a krajkou, které dodávají sofistikovanost a romantiku každému outfitu. Pokud preferujete jednoduchost a minimalismus, zkuste černobílé šaty s jedinečným střihem. Ať už si zvolíte jakýkoliv trend, nezapomeňte být především pohodlná a sebevědomá ve svém outfitu!

Materiály a barvy

Materiály a barvy jsou klíčovými prvky při výběru plesových šatů. Každý materiál má své vlastnosti, které ovlivňují celkový dojem z outfitu. Zvolit správnou barvu je také důležité, aby šaty podtrhovaly vaši přirozenou krásu a byly vkusně sladěny s příslušenstvím. Při výběru plesových šatů si proto dávejte pozor na to, jaký materiál a barvu zvolíte, aby vám tyto prvky pomohly být středem pozornosti na tanečním parketu.

Výběr správných doplňků

Pokud chcete vytvořit dokonalý outfit pro váš slavnostní ples, nezapomeňte na správné doplňky. Nezáleží na tom, zda máte výrazné nebo jednodušší plesové šaty, správné doplňky mohou dokonale dotvořit váš celkový look. Zkuste zvolit elegantní náušnice, náramek a prsteny nebo zajímavou kabelku nebo psaníčko. Pokud si přejete exkluzivitu, můžete zkusit také klobouk nebo barevné punčochy. Vězte však, že menší je více - vybírejte doplňky s citem pro detail a dejte svým plesovým šatům příležitost zazářit!

Jak zvolit správnou délku a střih plesových šatů

Pokud se chystáte na taneční ples a hledáte dokonalé šaty, je důležité zvolit správnou délku a střih, aby vám skvěle sedly a daly vaší postavě tu správnou eleganci. Délka plesových šatů by měla být volena tak, aby odpovídala módnímu trendu, stejně tak jako vaší osobnosti a typu plesu. Existují různé délky plesových šatů - od mini přes midi a maxi až po dlouhé sukně s rozparkem, který umožňuje svobodu pohybu.

Střih plesových šatů by měl být volen tak, aby zdůraznil ty správné části vašeho těla. Například A-střih nebo empire střih zdůrazní úzký pas a opticky prodlouží nohy. Rovné střihy jsou vhodné pro ženy s menším poprsím, zatímco korzetové šaty zase krásně podtrhnou vaše křivky.

Pamatujte si ale především to nejdůležitější - vyberte si takové plesové šaty, které vás budou cítit sebevědomě a nádherně!

Jak se obléci na ples podle dress codu

Pokud máte pozvání na ples a v dress codu je stanoveno, jak se máte obléci, může to být někdy zmatečné. Není nic horšího, než si vybrat špatné šaty pro danou příležitost. Proto jsme tu abychom vám pomohli s tím, jak se obléci na ples podle dress codu.

Pokud je stanoveno „black tie“, znamená to, že byste měli nosit formální večerní šaty. Toto pravidlo platí pro ženy i muže. Ženy mohou zvolit dlouhé elegantní šaty a pánský smoking by měl být obvykle černý.

Jestliže je stanoveno „white tie“, pak jsou potřeba ještě formálnější večerní šaty než u black tie dress codu. Pro ženy to znamená dlouhé elegantní šaty s rukávy a nenuceným dekoltem a muži potřebují frak, bílé kalhoty a vestu.

Pro dress code "cocktail" (koktejlové šaty) se můžete inspirovat kratšími koktejlovými šaty. Můžete si dovolit více barev a vzorů než u formálních večerních šatů.

V poslední době se stávají oblíbenými i tzv. "dressy casual" (neformálne elegantní) plesové šaty, při kterých můžete zvolit krátké nebo dlouhé šaty s decentními doplňky.

Není tedy nutné být vždy příliš tradiční. Tou nejdůležitější věcí je cítit se skvěle a být pohodlný v tom, co nosíte. Doufáme, že nám tyto tipy pomohly a vy se budete cítit sebevědomí na každém plese!

Jak se připravit na ples

Jak se připravit na ples

Pokud se blíží plesová sezóna, může být obtížné rozhodnout se, co si obléct. Je důležité zvolit správné plesové šaty, které vám budou perfektně sedět a vyjádří vaši osobnost. Pamatujte si, že bez ohledu na módu je hlavním cílem plesu bavit se a tancovat.

1. Zvažte dress code akce: Některé akce mají předepsaný dress code. Je důležité se s ním seznámit a zvolit šaty podle toho.

2. Vyberte správný střih: Pokud máte určitou figuru, hledejte střihy, které ji lichotí. Nebojte se také experimentovat s různými styly šatů.

3. Barvy a tkaniny: Vyberte barvy a tkaniny podle vaší osobnosti a celkové atmosféry akce.

4. Doplnky: Vybavte svůj outfit vhodnými doplňky jako jsou šperky nebo kabelka.

5. Úpravy: Pokud potřebujete upravit své šaty, měli byste to udělat v dostatečném předstihu aby jste mohli zajistit jejich doručení nebo opravu včas.

S tímto průvodcem budete připraveni na každý ples. Pamatujte si ale, že hlavním pravidlem je bavit se a tancovat!

Závěr a doporučení pro výběr plesových šatů

Závěrem lze říci, že výběr plesových šatů je důležitým rozhodnutím, které může ovlivnit celkovou atmosféru Vaší příští společenské události. Proto je nutné při výběru brát v potaz nejen vlastní vkus, ale také charakter akce a trendy módního světa. Doporučujeme volit šaty s vhodným střihem pro Vaši postavu, barvou, která Vám sluší a vyjadřuje Váš styl a doplněním vhodných doplňků. Ať už zvolíte tradiční klasiku nebo odvážný moderní styl, pamatujte na to, že hlavní je Vaše pohodlí a sebevědomí. S tímto vysokým úsilím budete určitě krásnou hvězdou společenského večera!

Publikováno: 21. 05. 2023

Kategorie: krása

Autor: Terezie Náchodská

Tagy: plesové šaty | móda